Navigácia

 • Najobľúbenejší učiteľ na Slovensku - Zlatý Amos

  Informácie o 13. ročníku Zlatý Amos:

   

  Prihlášky sa podávajú len elektronicky, aby ste ušetrili poštovné a papier. My si všetko vytlačíme. Ak by ste potrebovali prihlášku vo worde, prosím napíšte nám a my vám ju zašleme. 

  Prihlášky do 10. februára 2018. Tu je link na prihlášku pre kategórie Zlatý Amos, Amos sympaťák, Zlatá škola: https://amos2017.webnode.sk/prihláška

   

  pre pedagóga, na ktorého sa oplatí spomínať: https://amos2017.webnode.sk/pedagog/prihláška

  pre naj učiteľa národnostných menšín: https://amos2017.webnode.sk/naj-ucitel-narodnostnych-mensin/prihláška

   

  pre učiteľa bez predsudkov: https://amos2017.webnode.sk/ucitel-bez-predsudkov/

  link na upútavku: https://youtu.be/rbZClfAxLyg

  Renáta Vadásyová, riaditeľka

  Eva Klikáčová, predsedníčka org. Štábu

  Igor Timko, učiteľ, spevák skupiny No name, tvár ankety

  www.zlatyamos.sk

 • Dôležitý oznam

  Dôležitý oznam

  Vážení rodičia detí - predškolákov, prosím pozorne čítajte dôležitý oznam riaditeľky ŠJ. Všetky informácie ohľadom stravovania Vašich detí  výlučne poskytuje riaditeľka ŠJ na tel. čísle - 043/ 4306297.

  Ďakujem za pochopenie.

  PaedDr, Erika Repková, riaditeľka školy

 • Poďakovanie

  Poďakovanie

  Dobrý deň, pani riaditeľka PaedDr. Erika Repková.Rada by som Vám poďakovala, za príjemne strávené doobedie našich babičiek medzi deťmi z vašej MŠ. Ďakujeme aj pani učiteľkám, ktoré k ním boli  ústretové a príjemné. Pre naše žienky to bol veľmi milý zážitok, dokonca aj po ceste do zariadenia si pospevovali. Viditeľne mal čas strávený medzi vašimi deťmi na nich pozitívny vplyv. Dúfam, že ako naše seniorky aj detičky z vašej škôlky budú na naše babičky dlho spomínať.

   

  Milé  babičky Anička, Milka a Juditka a milá pani vedúca

     Sme potešení Vašim milým listom a chceme aj my vyjadriť poďakovanie za skvelý nápad prísť priamo k nám, do našej materskej škôlky, medzi deti.

  Deťom sa Vaša návšteva veľmi páčila a aj dnes – 13.12. (stredu) - spomínali na milé babičky a dokonca si spomenuli aj na vaše mená. Len pri mene Juditka museli trošku rozmýšľať.

  Veľmi pekne Vám ďakujeme za krásne pripravené rozprávanie,  piesne a milú spoločnosť.

  Boli by sme veľmi radi, keby ste si našli čas a  navštívili nás aj niekedy nabudúce.

  Ďakujeme aj za Váš milý darček.

                                                                 Pozdravujú Vás deti a pani učiteľky.

   

 • Tajomstvo starej borovice

  Tajomstvo starej borovice

  V posledný teplý slnečný deň tohto roka sa konala v našej škôlke súťaž s enviromentálnym zameraním na tému „Tajomstvo starej borovice“ . Aktivita bola pripravená formou hľadania pokladu. Ten bol schovaný na mieste, na ktoré nás naviedli indície – získali sme ich splnením rôznych úloh. Rozdelení do štyroch skupín sme hádali, skladali, porovnávali, stavali, spievali, kráčali a premýšľali. Farebné šípky na chodníkoch nás napokon zaviedli na to správne miesto. Poklad ukrývala stará borovica pri neďalekom ihrisku. Sladkú odmenu sme si však našli na našom dvore, schovávala sa za drevenou muchotrávkou.

  Do galérie Tajomstvo starej borovice boli pridané fotografie.

 • Svetový deň zvierat

  Svetový deň zvierat

  Pri príležitosti " Svetového dňa zvierat ", ktorý je 4.10., sme v našej MŠ vyhlásili súťaž o najnápaditejšie doma zhotovené zvieratko. Deti spolu s rodičmi počas celého mesiaca október vyrábali svoje obľúbené zvieratká. Do súťaže sa zapojilo 40 detí a všetky práce boli odmenené malým darčekom.

  Za MŠ : Iveta Ločajová

  Do galérie Svetový deň zvierat. boli pridané fotografie.

 • Šarkaniáda

  Dňa 16.10. 2018 sa popoludní v školskom areáli konala Šarkaniáda s deťmi a ich rodičmi. Je to obľúbená jesenná aktivita našich detí. Aj napriek bezvetriu sa šarkanom podarilo vzlietnuť dosť vysoko. Ihrisko bolo plné pestrofarebných šarkanov a usmiatych detí, ktoré veselo šantili a spoločne sa tešili z pekného jesenného dňa.  Okrem púšťania šarkanov deti  čakali rôzne aktivity, tvorivé dielne z prírodnín, výroba papierových šarkanov a občerstvenie. Všetci sme si z tejto akcie odniesli  zopár zážitkov a dobrú náladu.

                                                                                     za MŠ zapísala Miroslava Kišová

  Do galérie Šarkaniáda boli pridané fotografie.

 • Sférické kino

  Dňa 23. októbra naše deti navštívili Sférické kino v priestoroch telocvične Spojenej školy. Sférický projekčný systém vo vnútri kupoly ponúka neuveriteľný zážitok s 360° premietaním. Populárno-náučné filmy vyrobili profesionálne spoločnosti a na ich tvorbe sa podieľali aj psychológovia, vedci a inžinieri.

  Deti boli vtiahnuté priamo do deja a zažili neuveriteľné príbehy o prírode - zistili čo všetko skrýva strom alebo aký nádherný je svet v morských hlbinách. Z kina odchádzali s nezabudnuteľnými zážitkami.

  Lívia Čechová

  Do galérie Sférické kino boli pridané fotografie.

 • Európsky týždeň športu

  Európsky týždeň je iniciatívou Európskej komisie na podporu športu a fyzickej aktivity v celej Európe. V rámci Európskeho týždňa športu „BEACTIVE“ si deti zašportovali v areáli dvora našej materskej školy dňa 27.9.2018..

  Deti spolu s pani učiteľkami súťažili v rôznych športových disciplínach- beh cez prekážky, hod na cieľ, bicyklovanie. Ukázali, že ich šport naozaj baví. Všetky deti sa dobre zabavili a boli nadšené z úspechu. Za výborné športové výsledky a snahu boli deti odmenené medailou a zdravou odmenou.

  Do galérie Európsky týždeň športu boli pridané fotografie.

 • „NEMOCNICA U MEDVEDÍKA“

  Martinský klub medikov pri JLF UK v Martine každoročne organizuje bezplatný projekt „Nemocnica u medvedíka“. Jeho hlavným cieľom je zbaviť deti  strachu z lekára a ukázať im, že sa jeho návštevy vôbec nemusia báť. Na hodinu sa naše triedy premenili na štyri rôzne oddelenia, v ktorých sme liečili chorých pacientov – medvedíkov. Oboznámili sme sa so základnými vyšetrovacími postupmi, so zásadami prvej pomoci, správnej životosprávy a prevenciou úrazov. Každý z nás si na svojom mackovi vyskúšal tzv. oživovanie, obväzovanie zlomenej končatiny,  vyšetrenie zraku a sluchu, či počúvanie srdiečka naozajstným stetoskopom. Za šikovnosť sme dostali od študentov lekárstva diplomy a zdravú odmenu.

 • ŠARKANIÁDA

            CVČ Domino Vrútky nás 9.októbra pozvalo na svoju tradičnú „Šarkaniádu“, ktorá sa tentokrát  konala na škvarovom ihrisku za Turcom. Súťažili sme o najvyššie lietajúceho krásavca. Porota mala ťažkú úlohu, pretože aj napriek bezvetriu všetky šarkany dokázali vďaka nášmu vytrvalému behaniu vzlietnuť dostatočne vysoko. Zvíťazili sme všetci. Okrem diplomu sme si do škôlky priniesli pamäťovú hru „Leví kráľ“ a niekoľko krásnych plyšových hračiek. No najväčšou odmenou nám bol pohľad na našich krásnych pestrofarebných kamarátov naháňajúcich sa vysoko vo vetre.

 • 9. 9. 2018

  Aktualizovali sme modul O škôlke

 • Týždeň detských radostí

  V rámci „Týždňa detských radostí“ bolo spomedzi množstva pripravených aktivít na školskom dvore  aj kreslenie kriedou namočenou v mlieku. Táto technika bola pre nás nová, no veľmi sa nám páčila. Mokrá krieda sa hladko kĺzala po kartóne a tak sme mohli aj v stoji poľahky vytvárať pestrofarebné obrazy rozkvitnutých lúk tak, ako praví umelci.

  Do galérie Týždeň detských radostí boli pridané fotografie.

 • Návšteva hvezdárne

  Začiatkom júna sme s predškolákmi navštívili Astronomickú pozorovateľňu na GVPT v Martine. Vyše hodinovým programom nás milo a priateľsky sprevádzal tamojší profesor, pán Ivan Šabo. Najprv nám ukázal rôzne hračky a pokusy založené na princípe fyzikálnych zákonov. Tie sme si mohli aj sami vyskúšať a veľmi sa nám páčili. Potom nám jednoduchou, ale pútavou videoprezentáciou priblížil existenciu a fungovanie vesmíru. Okrem množstva zaujímavých vecí sme sa dozvedeli napríklad aj to, že každý večer, okolo 21:00 hod., môžeme nad Martinskými hoľami voľným okom vidieť žiariacu planétu Venušu.  No a aby sme si vedeli predstaviť, ako vyzerá také profesionálne pozorovanie, vzal nás pán profesor do miestnosti s pohyblivou kupolou. Tam sme mali možnosť pozrieť sa do naozajstného obrovského ďalekohľadu a vidieť až ďaleko, do oblakov. Pán profesor nás za aktivitu odmenil cukríkom a pochválil nás za šikovnosť. Už teraz sa tešíme na ďalšiu návštevu o rok.

  Do galérie Návšteva hvezdárne boli pridané fotografie.

 • Deň mlieka

  V našej materskej škole si deti tento deň pripomenuli výstavkou prác z obalov z mliečnych výrobkov, ktoré si spolu so svojimi rodičmi deti vyrábali doma. O veselosť, kreativitu a dobré nápady nebola núdza.

      Všetky deti so svojimi mlieko-tvormi boli odmenené malým darčekom a mliečnou sladkosťou. Rodičom  ďakujeme, že si našli čas na vyrábanie spolu s deťmi a zapojili sa do našej súťaže.

   

                                                                                                               Lívia Čechová

  Do galérie Deň mlieka boli pridané fotografie.

 • Falck

  Profesionálna záchranárka pani Bc. Daša Chlapíková z Falck záchranná a.s. stanica RLP vo Vrútkach, porozprávala našim predškolákom o práci záchranárov. Deti si prezreli záchranné vozidlo a jeho vybavenie, spoločne si vyskúšali rôzne druhy znehybnenia končatín aj celého tela a prenos zraneného. Dozvedeli sa množstvo zaujímavostí z každodennej práce záchranárov. Počas besedy mali deti možnosť vidieť aj výjazd záchranárov do terénu.

  Ďakujeme im za ich profesionalitu a čas, ktorý nám venovali.

  Za MŠ: Iveta Ločajová

   

  Do galérie Falck boli pridané fotografie.

 • Plavecký výcvik

  Plavecký výcvik

  Naši predškoláci v dňoch od 23. 04. 2018 - 07. 05. 2018 absolvovali plavecký výcvik. Malí plavci počiatočný strach z vody rýchlo prekonali po zvládnutí elementárnych plaveckých prvkov, ako ponáranie sa, splývanie, dýchanie do vody a skok do vody. V posledný deň výcviku deti predviedli všetko, čo sa naučili. Radosť mali nielen z diplomov, ale aj zo zvládnutých plaveckých zručností. Plavecký výcvik organizujeme pravidelne, čím vytvárame pozitívny vzťah k jednotlivým druhom športu a zároveň vedieme deti k zdravému životnému štýlu.

  Za MŠ: Iveta Ločajová

   

  Do galérie Plavecký výcvik boli pridané fotografie.

 • Deti, bicykel a doprava.

  Centrum voľného času  DOMINO  vo Vrútkach dňa 29.05.2018 organizovalo detskú dopravnú súťaž pre deti predškolského veku z MŠ. Deti súťažili v dvoch štvorčlenných družstvách v zložení 2 chlapci a 2 dievčatá, v praktickej a teoretickej časti. Prekonávali prekážky stimulujúce rôzne situácie v cestnej premávke na bicykli a kolobežke. Jazda zručnosti na bicykli a kolobežke spočívala v absolvovaní prejazdu jednotlivých prekážok prekážkovej dráhy. V teoretickej časti bolo úlohou detí poznať základné časti bicykla a dopravné značky pre cyklistov a chodcov.

   V súťaži sme obsadili 2. a 4. miesto.

                                                                         Všetkým srdečne blahoželáme.

                                                                                          Za MŠ: Iveta Ločajová

   

  Do galérie Deti, bicykel a doprava. boli pridané fotografie.

 • Návšteva ZUŠ F. Kafendu (hudobno – dramatické predstavenie , výtvarné tvorivé dielne) – 9.5.2018

  Deti zo všetkých umeleckých odborov ZUŠ vo Vrútkach si pre našich predškolákov pripravili krásne dopoludňajšie vystúpenie s názvom „Rozprávkovo“. V predstavení sa striedal prednes poézie a prózy so spevom, tancom a hrou na hudobných nástrojoch. Celé vystúpenie sme sledovali v tichosti, so záujmom a nadšením. Šikovných žiakov sme odmenili dlhým hlasitým potleskom.

  Po predstavení sme sa rozdelili do dvoch tried. V každej z nich sme tvorili niečo iné. Jedna skupinka si obkresľovaním, strihaním a lepením vyrobila anjelika a druhá si kreslením rôznymi pastelmi dotvorila vopred pripravenú maketu mačičky. Odmenou nám bola pochvala od pani učiteliek, sladký cukrík a naše krásne hotové výrobky.

   

  Do galérie Návšteva ZUŠ F. Kafendu boli pridané fotografie.

 • Deň zúbkov

  Začiatkom tohto roka sme sa zapojili do celoslovenskej súťaže Veselé zúbky. Na to, aby sme splnili podmienky pre úplnú registráciu, sme potrebovali prežiť taký „zúbkový deň“ v našej škôlke. A tak sme si ho v spolupráci so sieťou lekárni Dr. Max aj urobili. S pomocou inštruktáže, makiet, pomôcok, pesničiek a pracovných listov sme sa naučili, ako zúbok vyzerá, z čoho sa skladá, ako sa treba oň starať, ako si ho máme správne čistiť a čo mu najviac škodí. Každý z nás dostal od tety lekárničky zubnú kefku ako odmenu za šikovnosť. Hoci sme napokon súťažný projekt nevyhrali, prežili sme zaujímavé náučné dopoludnie a teraz už dobre vieme, ako sa máme o svoje zúbky čo najlepšie starať.

  Do galérie Deň zúbkov – 19.4.2018 boli pridané fotografie.